19 Грудня 2017

Практики публічної історії в неформальній освіті

2 грудня на Фестивалі живої історії  було представлено збірку практик публічної історії в неформальній освіті.

Наша збірка узагальнює досвід «Студій живої історії», програми, яка однією з перших спробувала поєднати дві нові для України сфери ― неформальну освіту та публічну історію. Вона складається з двох частин. У першій представлені освітні методи, що застосовували тренери «Іншої освіти» під час семінарів «Студій живої історії».

Методики описані узагальнено, і слугують прикладом, що може бути адаптований для освітніх заходів історичного спрямування, але не є інструкцією чи рецептом з однозначними і прогнозованими результатами.

Другу частину складають ініціативи учасників програми «Студії живої історії». Ініціатива ― ключовий метод, що використовується програмою. Він є втіленням холістичного підходу до освіти «через дію». Ініціатива ― це план конкретних заходів, що сприяють суспільному діалогу, залученню спільноти до публічного обговорення та використовують методи публічної історії.

Неформальна освітня програма «Студії живої історії» протягом року підтримує своїх учасників та учасниць у розробці і реалізації ними ідей довгострокових ініціатив, спрямованих на роботу з актуальними історичними питаннями, які потребують суспільного обговорення і критичного осмислення. Прикладом актуальних історичних питань «живої історії» ми вважаємо події новітньої історії України, сприйняття спадщини Радянського Союзу, інтерпретації подій та роль учасників Другої Світової Війни, практики повсякденної історії, питання включеності пам’яті національних меншин в загальний історичний наратив України, практики та способи комеморації, політика пам’яті.

Збірка розрахована на тих, хто працює в сферах публічної історії, неформальної та формальної освіти та всіх, хто цікавиться даною тематикою. Часткове або повне відтворення інформації, що міститься у посібнику, можливе лише із зазначенням посилання на джерело.

Видано тренерською групою “Інша Освіта” в рамках проекту “Діалог заради змін”.

Із вмістом збірки можна познаймитись за цим посиланням – Практики-публічної-історії