Відеоролик “К Запорожцам”

 

Танцівники, гімнасти, велосипедисти і фаєрники на тлі архітектурних перлин Запоріжжя під саундтрек “Starlight” британського гурту “Muse” – це відеоролик “К запорожцам” Анни Стукало.

Метою ініціативи є привернути увагу мешканців Запоріжжя до небанальної історії міста, спонукати до вивчення, збереження та розвитку її надбань. Ролик було знято на 12 локаціях. Серед цікавих локацій: споруди періоду розбудови Соцміста, архітектурний спадок менонітів і те, що залишилось від старого Олександрівська.

На думку Анни, запорожці сприймають своє місто дуже стереотипно. Запоріжжя асоціюється з козаками, Хортицею, “ДніпроГЕС”. І хоч ці речі й важливі, та встигли набриднути. Поруч із ними існують менонітські тунелі, конструктивістські споруди і будівлі з тої епохи, коли місто ще мало назву Олександрівськ.

Анна переконана, що історію потрібно подавати в легкій цікавій формі: “голови, які промовляють з екрана, нікому не цікаві”. Саме через те, що ми сприймаємо історію як щось нудне й примусове – такою її зробили у школі – і потрібні такі просвітницькі проекти.

Ролик можна переглянути на Youtube. Статтю про проект читайте на блозі live-history-blog.org