Відкрий для себе Жизномир

Світлана Винник вирішила познайомити мешканців рідного села з його історією, визначними місцями та мотивувати бути активнішими громадянами. “Відкрий для себе Жизномир” – це територія нестандартного і не нудного вивчення історії села, що поєднує лекції та майстер-класи на природі, біля безпосередніх пам’яток минулого села Жизномир, Бучачцький район, Тернопільської області, а також територія проведення часу разом весело, креативно та корисно. Мета заходу – продовжити традицію переповідання легенд та історії села, а також – збереження, а подекуди й відкриття нових сторінок в його історії.

Одна з головних проблем, яку Світлана спостерігала в Жизномирі й яка наштовхнула її на ідею проекту, – незацікавленість молодих людей, передусім школярів, історією місця, де вони народилися. Світлана Винник:

– Мені хотілося показати, що історія може бути цікавою, і навіть в нашому селі можна дізнатися дуже багато. Якщо раніше нам розповідали чимало легенд та історій села, то тепер дуже мало. І навіть мої брати й сестри багато часу проводять за комп’ютером.

З досвіду втілення цього проекту Світлана відзначає дуже приязне ставлення до ідеї та допомогу від односельчан, а його головний результат бачить у тому, що школярі спробували інакше дивитися на своє навчання, на історію села.

Більше про проект читайте на блозі live-history-blog.org