• Ірина Колотило | Київ

    Аліна Хорольська | Рівне  

Документальний фільм “Ясен”

В рамках ініціативи створено 20-хвилинний документальний фільм, в якому зафіксовано спогади 90-річного Василя Кирилюка. Фільм розповідає про його дитинство та молоді роки, коли Василь отримав позивний “Ясен”, вступивши до лав УПА, про пережиті ним концентраційні табори Воркути та Печорлагу, і про подальше життя цієї активної людини, до активної старості, можливості нарешті поділитися власним досвідом.

На прикладі історії людини в контексті історичних подій ініціаторки показали роль особи в житті суспільства, зв’язок між індивідуальним та колективним, важливість збереження пам’яті заради творення майбутнього.

Одна з цілей фільму – подолання ейджизму, тобто дискримінації людини за віковою ознакою.

Ірина Колотило:

Сьогодні до старших людей ставляться, як до маленьких дітей. Їх вважають не такими корисними, не такими активними й неспроможними впливати на сьогодення. Але старша людина – мудра, якою б вона не була. І нам можна було б у них повчитися. Цей фільм розбиває стереотип, що пенсіонерам треба сидіти вдома й нікуди не ходити. Наш герой – людина з активною, навіть гіперактивною життєвою позицією.

Більше про проект читайте на блозі live-history-blog.org