Замовчувана історія про геноцид греків у Старому Криму

З вересня по листопад 2016 року маріупольська Ліга політологів-міжнародників “Дипкорпус” запропонувала учням СШ № 46 дослідити історії жителів селища Старий Крим, що постраждали під час репресій проти греків Приазов’я у 1938 році. В результаті було досліджено історії двох мешканців Старого Криму, які загинули в результаті репресій. За дослідженнями було знято відео, що розповідають історії цих людей.

Проект має на меті сприяти міжкультурному діалогу на території селища Старий Крим, заохотити школярів до вивчення локальної історії через вивчення живої історії, ліквідувати прогалини в історичній пам’яті населення про трагічні події Грецької операції НКВС 1937–1938 рр. на території селища, дослідити його локальну історію, сприяти формуванню в молоді критичного сприйняття історії.

Під час роботи над проектом мене вразив факт, що навіть після падіння радянського режиму люди бояться говорити про події тих часів, коли загинули їхні батьки, бабусі і дідусі. Тому для мене стало ще більш важливим зафіксувати пам’ять про цей період історії селища, адже через одне покоління ця трагедія буде вже остаточно забута.

Про ініціативу читайте у блозі “Студій живої історії”: https://goo.gl/ChRfFq і https://goo.gl/o9vGK4