Зникаюче місто

Мета проекту – популяризація Тернополя, привернення уваги до історії міста та її маловідомих фактів. Основне повідомлення ініціативи: “Не варто руйнувати спадщину минулого, адже вона має історичну та культурну цінність” на прикладі історії зруйнування Парафіяльного Костелу, який свого часу був візитівкою міста, а також інших історичних будівель.

Разом із сестрою Оксаною Світлана організувала виставку фотографій старого, переважно дорадянського, Тернополя. Ці фото відображають повсякденне життя людей, які колись мешкали в цьому місті, формували його таким, яким ми бачимо сьогодні. Люди Тернополя – це тільки половина виставки. Друга її частина – архітектура. Дівчата роздруковували на прозорому оракалі архітектурні об’єкти, наклеїли на скло ці зображення і фотографували на тлі тих місць, де колись стояли будинки. Наприклад, залізничний вокзал у стилі сецесії, вже згаданий парафіяльний костел, панорами вулиць.

Світлана Фаленда:

Я брала фотографії у старших людей, переважно в родичів. Довго думала, як показати фотографію, щоб збільшити її і щоб вона не губилася у виставковій залі, бо вони переважно маленького розміру, 10х15, а коли збільшувати – якість втрачається. Я вирішила ставити на полотні фотографію з елементами декору, який передає дух епохи. Я хотіла показати, що Тернопіль – місто з історією, і цікаві люди та архітектура тут завжди були. .

Сторінка проекту: https://www.facebook.com/ternopil.ghost.city/