Краєзнавча екскурсія “Таємнича історія міста”

Наталія Гугля протягом літа – осені 2015 року знайомила маріупольців з невідомою їм багатокультурною історією міста. Для цього організувала цикл екскурсій на один із давніх міських цвинтарів. Ризикована, з одного боку, ідея прогулянки найстарішим кладовищем викликала живий інтерес до ініціативи. Екскурсії проводилися не лише для студентів, а й для школярів, викладачів і робітників бібліотеки, університету, всіх охочих жителів міста.

Наталя називає дві причини того, що обрала саме цю локацію для ознайомлення маріупольців з міським минулим. Перша причина – її найбільший страх у житті. Цвинтарі та все, пов’язане із потойбічним світом, лякає Наталю, і тому, щоб подивитися страхові в очі й побороти його, вона обрала цю тему. Друга причина – бажання кинути виклик суспільству. На думку Наталі, мешканці Маріуполя були цілком готові до екскурсії архітектурними пам’ятками чи промисловими об’єктами. Проте, саме такою нестандартною темою як цвинтар вдалося одразу захопити людей.

Наталія відшукала матеріали з бібліотек, краєзнавчого музею, архівів, звернулася до місцевих краєзнавців і розробила екскурсію, під час якої оповідає слухачам  про те, які люди поховані на цвинтарі та які історії пов’язані з ними.

Більше про проект читайте на блозі live-history-blog.org