Культ Відродження

Наша ініціатива – це дослідження Радянського періоду, який для молодших поколінь і досі лишається чимось абстрактним, відомим лише з уривків розповідей бабусь та дідусів, мам і татів, з підручників історії. Але скільки всього про тодішнє життя чомусь прийнято не згадувати. Приміром, жорстка цензура, репресії діячів культури, і рамки, в межах яких мали творити митці.

Нас дуже зацікавило питання, як колись жилося художникам і письменникам? Чим їхнє життя відрізнялося від життя теперішніх митців? Як воно було – писати “в стіл”, або не могти дозволити собі намалювати те, що хочеш? Або переживати, що такого провокаційного могли угледіти в твоїй роботі?

Формат ініціативи – серія інтерактивних лекцій про життя і творчість культурних діячів, історії яких, на наш погляд, варто почути, а також серія присвячених їм листівок. Формат є ефективним тому, що вже самé розкриття “героїв” означає створення фундаменту для нової культурної ідентичності. Історію творять особистості, а наша ініціатива покликана показати людям, що такі персоналії є і на місцевому рівні, а також покращити ставлення до вивчення історії.

Про ініціативу читайте у блозі “Студій живої історії”: https://goo.gl/KKo4XV