Між левами і ведмедями

Ми замало знаємо про архітектуру наших міст поза туристичними маршрутами, які рідко виводять за центр міста. З таким переконанням Аліна Букіна та Віктор Опаленик розпочали культурну ініціативу “Між Левами і Ведмедями”. Вони створили серію листівок із зображеннями вілл Львова та Ужгорода, збудованих наприкінці ХІХ – на початку ХХ століть. Ці будівлі не є популярними пам’ятками, розташовані за межами туристичних маршрутів, проте залишаються важливими свідченнями перебування міст під впливом різних культур, історичними та архітектурними пам’ятками певного стилю.

Проект покликаний звернути увагу на те, як у містах співіснують різні культури, а також на “культурну децентралізацію” – інакше кажучи, нагадати, що цікаві й варті уваги місця існують далеко від центру міста.

В ініціативі “Між Левами і ведмедями” поєдналися увага до візуальної частини та інтерактивних краєзнавчих ініціатив. Дизайнерка Аліна Букіна та екскурсовод Віктор Опаленик не лише працювали над листівками, а й організували квест львівськими віллами та дві екскурсії віллами Ужгорода (для української та іноземної аудиторії).

У наборі дев’ять листівок – чотири ужгородські будинки та п’ять львівських. Ця асиметрія викликана тим, що в Ужгороді не вдалося знайти п’яту віллу – ці архітектурні об’єкти в місті не класифіковані й узагалі оминаються увагою. Перший тираж склав 540 штук.

Листівки здизайновані в техніці колажу, з використанням виключно авторських фото та патернів. На звороті листівки подано інформацію про стиль, епоху та автора будівлі, а також невеличка мапа, щоб зацікавлені могли знайти будівлю та побачити її на власні очі.

Статтю про проект читайте на блозі live-history-blog.org