Персональна історія однієї сім’ї через етнічну пам’ять

Ідея проекту полягає в зборі та записі живих інтерв’ю у сім’ї етнічних німців із міста Черкаси, пов’язаних з історією переселення їхніх родин на ці землі за часів радянської влади, реабілітацією етнічного коріння та німецького походження сім’ї, особистістих цілей та прагнень наймолодшої представниці родини до німецької мови, німецької культури та Німеччини загалом.

Записували інтерв’ю з бабусею, батько якої був учасником Другої Світової Війни. Це історія про те, як його репресували за національною ознакою, потім депортували, як він шукав свою сім’ю, а його сім’я – його. Історію матері та її спроби реабілітації німецького прізвища, ходіння по судах з метою змінити документи. Історію дочки, яка є активною учасницею етнічного німецького молодіжного руху, яка пов’язує своє життя з поверненням на історичну батьківщину.

Три історії, три покоління, три представниці однієї родини. Проект заохочує регіональні етнічні спільноти до подальшого діалогу та вивчення локальної історії.

Сергій Євтєєв:

У фільмі зійшлися три основні ідеї: жива пам’ять учасників трагічних подій, пов’язаних з німцями, можливості та активні дії з реабілітації, і прагнення молодої людини повернутися на свою історичну батьківщину.

Більше про проект читайте на блозі live-history-blog.org