Розкажи мені про минуле: Війна й родинна пам’ять поколінь

Проект покликаний заохотити школярів вивчати рідну історію загалом і, зокрема, період Другої світової. Також він спрямований на пошук різних інтерпретацій, здавалося б, добре відомих подій. Для втілення в життя ідеї було налагоджено комунікацію з освітянами Мелітополя та створено блог із тематичними презентаціями для ліпшого розуміння цієї тематики.

 У межах проекту учні старших класів та їхні вчителі взяли участь у навчальному семінарі “Усна історія й родинна пам’ять поколінь” і познайомилися з абсолютно новим для багатьох із них напрямком вивчення минулого. Робочі групи учасників записали свідчення тих, хто в дитячому віці пережив нацистську окупацію та післявоєнну відбудову.

У підсумку маємо 5 усних історичних інтерв’ю середньою тривалістю 20 хвилин та ініціативну групу школярів і педагогів, небайдужих до збереження пам’яті про трагічні події XX століття.

Основний метод роботи: неформальне навчання, усноісторичні методики. Формат ініціативи – навчальний семінар, дистанційна комунікація з учасниками, запис інтерв’ю.

Сторінка ініціативи в мережі: https://rozkazhypromynule.wordpress.com/

Про ініціативу у блозі “Студій живої історії”: https://goo.gl/83dbNB