Спадщина крізь час

Сенсом ініціативи є реконструкція та відновлення єврейського кладовища у Мелітополі. Основний метод роботи збір інформації, архівних даних, робота в моделювальних програмах. Формат ініціативи розробка моделей 3D, будівельні роботи.

Ідея ініціативи виношувалась декілька років, але саме програма “Студії живої історії” стала каталізатором для активної розробки проекту “Відродження старого єврейського кладовища у місті Мелітополь”. Це кладовище унікальний, перш за все, сакральний об’єкт для Мелітополя та всього Південно-Східного регіону України.

Найдавніше поховання тут датується 1892 роком, останнє було зроблено у 1963 році. Особливу увагу викликає форма надгробків, які називаються мацейвами. Вони мають вигляд ствола дерева з обрубаними гілками. У багатьох народів дерево символ життя, і євреї не є винятком, тому логічно, що обрубані гілки дерева означають загибель, смерть.

Стратегічна мета ініціативи створити новий історико-культурний об’єкт шляхом відновлення заради того, щоб показати: створити можна, відновлюючи, а не створюючи з нуля.

Про ініціативу у блозі “Студій живої історії”: https://goo.gl/szCiZ4 і https://goo.gl/CRd9Ao