Тренінг “Voloнтерство.UA”

Voloнтерство UA – це дводенний тренінг, який організувала активна мешканка Луцька Анна Авраменко. Маючи досвід добровільної допомоги в ініціативах “Зробимо Україну чистою” та “Серце до серця” й під час  різноманітних фестивалів, Анна вирішила познайомити лучан із таким популярним сьогодні в Європі явищем як волонтерство.

Мета ініціативи підтримати й поширити волонтерський рух серед молодих людей Волинської області й Луцька. На тренінгу учасники ознайомились з історичними витоками та суттю волонтерства, історіями успішних волонтерських акцій в Україні та світі, практичними результатами безоплатної участі в соціальних проектах.

Протягом перших двох днів слухачі могли дізнатися про історію волонтерства в Україні, про українські та міжнародні організації, до діяльності яких можна приєднатися й стати волонтером. Для прикладу, це організація Червоний хрест. Третій день тренінгу був практичний. Учасники відвідали простір “Озерний вітер”, де фарбували лавочки, виготовляли з дітьми різні вироби.

На думку Анни, результатом тренінгу стало те, що декілька людей долучилися до молодіжних волонтерських організацій в Луцьку, тобто в місті зросла кількість активної та свідомої молоді.

Для самої організаторки проекту цей досвід став корисний як ще один крок до мети стати тренером у сфері неформальної освіти.

Статтю про проект читайте на блозі live-history-blog.org