Українотипи

Проект “Українотипи” працює зі стереотипами про Україну та спрямований на мотивацію громадськості до критичного сприйняття України та українців.

У кожній країні протягом багатьох століть живуть свої стереотипи. Над ними можна сміятися і плакати, вони здатні зачаровувати і розчаровувати, проте складно розділити правду від вигадки. Вже ніхто і не пам’ятає, звідки пішли ті чи інші стереотипи, проте, пустивши корені, вони міцно закріпилися у суспільстві.

Результатами проекту мають стати покращення розуміння реального стану речей в Україні, концептуальної картини української держави та нації, заснованих не на стереотипах, а на реальних фактах; розвиток свідомої нації, критичного мислення у населення, як наслідок цього – зменшення маніпуляційного та пропагандистського впливів на нього, повніше розуміння України представниками різних націй без суджень та стереотипів, “плюс” до євроінтеграції, створення діалогу між представниками різних держав; “плюс” до іміджу України на міжнародній арені, адже визнання проблем та прозоре висвітлення гострих тем гідне поваги.

Інструменти – створення спільних онлайнових та офлайнових майданчиків для комунікацій: форум-театр, креативна методика Люше, ведення сторінок у соціальних мережах – мікроблог інтегрованого контент-менедждменту, публікації статей на ресурсних центрах, співпраця і партнерства з ГО, ЗМІ, проведення презентацій, дискусійних клубів, спілкування з представниками інших країн.

Спільнота ініціативи на Facebook.

Про ініціативу читайте у блозі “Студій живої історії”: https://goo.gl/wHCRfW