SVIDOMI: Урбаністична школа для підлітків

Це річний освітній проект, що поєднав у собі урбаністику, історію, культуру й соціальне життя міста. В  рамках школи учасники набувають нових знань та ключових навичок ХХІ століття, а також втілюють власні проекти, направлені на розвиток міста. Учасниками школи стали 20 підлітків. Вона відбувалася протягом 2016/2017 навчального року в Києві, на базі приміщення Київського Палацу дітей та юнацтва.

Навчання охоплювало теми міської історії Києва та міста в історії, міського простору, пам’яті, інфраструктури та економіки міста, управління, безпеки, екології, туризму, а також роль людини в місті й участі в його житті. У школі використовувалися такі навчальні методи як воркшопи, тренінги, дослідження, інтерактивні завдання, розробка проектів та інші.

У довгостроковій перспективі проект ставить за мету стати майданчиком для партисипації підлітків і взаємодії дітей, батьків та експертів; розширити свідомий і креативний кластер міського населення; актуалізувати для дітей історію міста в сучасному контексті; допомогти підліткам на практиці реалізувати власні проекти (“від А до Я”), направлені на покращення життя міста Києва; виховати активну молодь.

Відгуки учасниць:

“Через цей проект я отримала багато цікавих знайомих, з якими завжди знайдеться, про що поговорити. Також я отримала корисні для мене знання про місто та, зокрема, урбаністику. Я сподіваюся, що разом з цим проектом ми повпливаємо на екологічний стан нашого міста, дізнаємося ще багато різної інформації та зустрінемо нових людей”, – Настя Роік,16 років.

“Коли я почула про проект SVIDOMI, стало цікаво дізнатися: що ж таке урбаністика і чим займаються люди у цій сфері? Очікувала великий потік інформації, роботу в команді, можливість публічно висловлювати свою думку й реалізувати проекти. Дізналась багато чого нового щодо міста, його розвитку впродовж тривалого часу, його ключових складових та моєї ролі у ньому. Мала можливість послухати лекції від різних людей, що мене приємно здивувало. Мої очікування справдилися і я отримала значно більше, ніж уявляла”, – Софія Ціцірська, 16 років.

Спільнота ініціативи на Facebook.

Про ініціативу читайте у блозі “Студій живої історії”: https://goo.gl/Z8Diyf